Noc w bibliotece

biblioteka8
biblioteka8
biblioteka3
biblioteka3
biblioteka4
biblioteka4

Noc w Bibliotece

W piątek 27 stycznia odbyła się czytelnicza impreza z cyklu "Noc w bibliotece" . Wzięło w niej udział 13 uczniów. Trzon grupy stanowili młodzi aktorzy z Kółka Przyjaciół Biblioteki. Tym razem tematem Nocy w bibliotece było: Jak zachęcić młodych do czytania? . Nocka obfitowała w liczne zabawy i konkursy. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie o godzinie 18.00. Na początek przygotowaliśmy sale, z której zrobiliśmy prowizoryczną sypialnię. Następnie ustaliliśmy zasady naszej imprezy, jak się zachowujemy i czego oczekujemy. Impreza rozpoczęła się próbą teatralną” Kopciuszka”. Śmiechu było, co niemiara, gdy wszyscy rzucili się do odgrywania swoich ról. Następnym zadaniem była krzyżówka w której uczestnicy spotkania doszukać się mieli ukrytego w niej hasła. Zabawa zajęła nam sporo czasu, obudził się w nas duch rywalizacji i niemal wszystkim udało się skończyć zadanie w jednym czasie. Następnie wspólnie odpowiadaliśmy i sprawdzaliśmy nasze wyniki. Po tym emocjonującym zadaniu, zasiedliśmy do wspólnego stołu, by skonsumować nasz wcześniej samodzielnie przygotowany posiłek. Nasz główny cel to czytanie i zachęcenie do czytania. Każdy z uczestników miał przygotować oraz, przeczytać fragment książki” Czarne stopy” Seweryny Szmaglewskiej. Okazało się, że wszyscy świetnie wywiązali się z zadania. Niektórzy tak ciekawie opowiadali o książce i bohaterach, że inni od razu składali „zamówienie” na tę książkę w bibliotece. Na zakończenie oglądaliśmy film na podstawie przeczytanych fragmentów książki „Czarne Stopy””. Następnego dnia obudziliśmy się bardzo wcześnie. Gimnastyka poranna przy wschodzącym słońcu, to niezapomniane przeżycie i orzeźwienie, zwłaszcza po tak krótkiej nocy .Po zjedzonym wspólnie śniadanku i posprzątaniu klasy rozjechaliśmy się wszyscy do naszych domów.

biblioteka1biblioteka2biblioteka5biblioteka6biblioteka7
  • Data aktualizacji: 2021-09-19 19:36
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 471 453