Przygoda z wędką

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja pt. „Przygoda z wędką”, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach
Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Środki pozyskane za pośrednictwem LGD „Kraina Dinozaurów” w ramach Małych Projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

„Przygoda z wędką”

W dniu 1.10.2013 odbyła się lekcja plenerowa"Wokół stawu".Została ona zorganizowana przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Opolu,Lokalnej Grupy Rybackiej"Opolszczyzna" i Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu w ramach projektu pn. „Przygoda z wędką” współfinansowany w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.Wzięło w niej udział 17 uczniów.Spotkanie rozpoczęło się od lekcji multimedialnej dotyczącej działalności Lokalnej Grupy Rybackiej na Opolszczyżnie.Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat gatunków ryb występujących na terenie naszego województwa.Pani Agnieszka Zagola z Agencji Rynku Rolnego przedstawiłanam wyniki akcji "Pij mleko" i "owoce w szkole".Zaskoczeniem dla nas była ogromna ilość wypijanego mleka przez dzieci w Polsce oraz to że dzieci z Opolszczyzny wolą z warzyw zjadać rzodkiewkę w odróżnieniu do swoich rówieśników z całego kraju którym smakuje tylko marchewka.Zostaliśmy obdarowani prezentami w postaci :zeszytów,planów lekcji,odblaskowych branzoletek,długopisów,smyczy,zestawów wędkarskich i kolorowych puzli.Cała ta rozmowa pobudziła nam apetyt i z wielką niecierpliwością czekaliśmy na degustację wędzonego pstrąga.Gdy nasz głód został zaspokojony udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną ,której elementami były miejsca kolejnego etapu rozwoju ryb.Zwieńczeniem pobytu były zawody wędkarskie,w których zwyciężyła osoba mająca w swym wiadrze najwięcej ryb .Połow był całkowicie humanitarny,wszystkie ryby wróciły szczęśliwie do wody,a my do szkoły.

Link do prezentacji.

WP_000606WP_000609WP_000611WP_000612WP_000615WP_000619WP_000620