Nasza strona na facebooku

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

NA NASZĄ STRONĘ 

KLIKNIJ IKONKĘ :)

szkoła na medal

Szkoła na medal

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku po raz kolejny udowodnili, że w małej szkole można osiągać wielkie sukcesy. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i talentami, w ostatnim czasie, reprezentowali szkołę w konkursach z różnych dziedzin. Sprawdzają się jako recytatorzy, wokaliści, wędkarze, sportowcy oraz znawcy szkolnych przedmiotów.
    Prawdziwą dumą naszej szkoły jest wszechstronnie uzdolniona Julia Woszek, która w ostatnim czasie dwukrotnie została laureatką konkursów. Uczennica, pokonując 23 zakwalifikowanych uczestników, zdobyła I miejsce w XXIV Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim pn. „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”,
Doskonale spisała się również w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej-Żak 2018, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Słowo Boże i dziedzictwo ojców-Opolska Katedra”. Po przejściu etapu rejonowego, Julia razem z Łukaszem Spiką zakwalifikowała się do finału konkursu i została jego laureatką. W konkursie wzięło udział ponad 1500 uczestników, dlatego wysokie miejsca naszych uczniów cieszą jeszcze bardziej.
14 i 15 marca 2018 roku w Domu Kultury w Ozimku odbyły się miejsko-gminne eliminacje Małego OKR dla szkół podstawowych i gimnazjum. Najlepszym dowodem na to, że uczniowie startujący w konkursie recytatorskim zostali doskonale przygotowani, był werdykt komisji oceniającej, zgodnie z którym wszyscy startujący w konkursie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zostali nagrodzeni. Zaszczytne I miejsce przyznano Vanessie Długosz za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Wrona i ser”. Tym samym, Vanessa reprezentowała szkołę i gminę w rejonowych eliminacjach konkursu, które odbyły się 5 kwietnia w Strzelcach Opolskich, zajmując II miejsce.
27 kwietnia na terenie Parku Wiejskiego w Raszowej odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym Szkół Integracyjnych i Specjalnych. W zawodach uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze szkół z : Ozimka, Kędzierzyna-Koźla, Głogówka, Grodkowa, Nysy, Rud, Kuźni Raciborskiej, Krapkowic i Leśnicy. W klasyfikacji drużynowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zajęli II miejsce, w klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajęła Aleksandra Rzepka.
III miejsce w finale regionalnym ogólnopolskiego konkursu geologicznego organizowanego w ramach XXVI obchodów Dni Ziemi pod hasłem „Tajemnice karbońskich lasów”, zdobyła uczennica klasy VII - Izabela Pielorz.
Wielkie sukcesy osiągnęli również niepełnosprawni uczniowie naszej szkoły w trakcie Paraolimpiady organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 z okazji nadania jej imienia Paraolimpijczyków i Olimpijczyków Polskich. Nasi reprezentanci wzięli udział w kilku dyscyplinach sportowych. Wypróbowali swe siły w sztafecie, skokach wzwyż, biegach na 60 m, wyciskaniu sztangi i turnieju piłki nożnej. Choć w kilku kategoriach wyszliśmy na prowadzenie, w ogólnym rozliczeniu otrzymaliśmy II miejsce.
 Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku oraz nauczycielom, którzy przygotowują ich do olimpiad, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy!

z19z1z2z3z4z5z6z7z8z9z10z11z12z13z14z15z16z17z18i2b1i1s3s1s2
  • Data aktualizacji: 2021-02-23 12:35
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 368 167