Uczniowie klas II–VIII, którzy przez cały rok aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, wzięli udział w pożegnalnej wycieczce rowerowej nad Jeziora Turawskie. Była to już druga rowerowa wyprawa naszego samorządu w tym roku szkolnym. Naszą trasę rozpoczęliśmy nad Jeziorem Dużym, jadąc malowniczym wałem i podziwiając piękne widoki. Następnie odwiedziliśmy Jezioro Małe, a wycieczkę zakończyliśmy nad Jeziorem Średnim. Podczas wyprawy młodzież poznała historię powstania Dużego Jeziora Turawskiego, które jest sztucznym zbiornikiem retencyjnym na Małej Panwi o pow. 21 km2. Nie zabrakło również czasu na świetną zabawę – uczestnicy korzystali z parku linowego, zjeżdżali tyrolką nad jeziorem, a na zakończenie delektowali się pysznymi lodami i pizzą. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Joli, która towarzyszyła nam podczas wycieczki rowerowej, wspierała nas i współtworzyła ten wyjątkowy dzień. Atmosfera była już prawdziwie wakacyjna – nikomu nie chciało się wracać! Dziękujemy bardzo wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego oraz ich rodzicom za całoroczne zaangażowanie, setki upieczonych babeczek, pysznych galaretek i ciast. Również za poświęcony czas, kreatywność i aktywną pracę na rzecz całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym równie chętnie będziecie podejmować nowe wyzwania i działać na rzecz naszej szkoły. Dziękujemy i życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji!
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Szulc, Anna Spyra
Galeria
 do góry