Od ponad dwudziestu lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku wraz z mieszkańcami Nowej Schodni i okolic świętują Dzień Świętego Marcina.

 

      Dnia 16 listopada br. o godzinie 16.00 rozpoczęły się obchody świętomarcińskie udziałem we mszy świętej w kościele filialnym pod wezwaniem św. Jadwigi w Nowej Schodni rozpoczynająca obchody.

   Niestety w tym roku ulicą Daniecką nie przeszedł barwny korowód rozświetlonym kolorowymi lampionami, ponieważ na ulicy trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej i taki przemarsz mógłby zagrażać bezpieczeństwu uczestników. Przy akompaniamencie orkiestry dętej uczestnicy obchodów przeszli na boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ozimku, gdzie zaprezentowano scenkę spotkania rzymskiego legionisty Marcina (w tej roli Paweł Bonk) z żebrakiem (w tej roli Tomek Filipek ). Narratorkami były Magda Hupa i Lena Wojciechowska. Nad naszym bezpieczeństwem, jak zwykle, czuwali strażacy z OSP ze Schodni Starej.

   Od strony organizacyjnej o oprawę święta zadbali pracownicy SP 2 w Ozimku. Źródłem finansowania obchodów był Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu i wkład środków własnych Zarządu Koła DFK Nowa Schodnia.

Galeria
 do góry