2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Symbolem solidarności z autystami jest kolor niebieski. Innymi symbolami są też motyle oraz puzzle. Najnowszym z kolei symbolem autyzmu jest tęczowy znak nieskończoności, który podkreśla różnorodność spektrum i wskazuje na podejście w nowym ujęciu – neuroróżnorodności. 
W naszej szkole podczas świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poprowadzone przez p. psycholog. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o autyzmie. Zajęcia te miały na celu przybliżyć codzienne trudności osób z tym zaburzeniem. Wspólnie wypracowano pomysły, w jaki sposób można pomóc kolegom i koleżankom z autyzmem. Uczniowie zgodnie ustalili, że najważniejszy jest szacunek i nasze pozytywne nastawienie względem odmiennych, wyjątkowych ludzi. Uczniowie wykonali prace plastyczne, które ozdabiają gazetkę szkolną.
Galeria
 do góry