Dzień Promocji Wolontariatu w SP2
W Szkole Podstawowej nr 2 w Ozimku odbył się Dzień Promocji Wolontariatu, podczas którego zaprosiliśmy wszystkich uczniów zainteresowanych niesieniem pomocy innym i aktywnym działaniem na rzecz naszej społeczności. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, czym jest WOLONTARIAT i w jaki sposób można zaangażować się w szkolne oraz lokalne inicjatywy. Wolontariat to dobrowolna pomoc płynąca prosto z serca dla innych! Jako wolontariusz możesz m.in.: działać w Samorządzie Uczniowskim, pomagać przy wydawaniu obiadów, wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pomóc osobom starszym, samotnym lub niepełnosprawnym, uczestniczyć w sprzątaniu cmentarzy, pomagać zwierzętom i brać udział w zbiórkach karmy, angażować się w organizację dni otwartych i festynów szkolnych, uczestniczyć w akcjach sprzątania świata. Każda przepracowana godzina ma znaczenie! Opiekun Wolontariatu pod koniec klasy ósmej podlicza wszystkie godziny pracy charytatywnej, które następnie zamieniają się na punkty na świadectwie ukończenia szkoły. W tym roku można zdobyć aż 3 punkty! Razem możemy więcej! Dobrowolnie. Od serca. Dla innych. Dołącz do grona wolontariuszy i przekonaj się, że pomaganie daje ogromną satysfakcję!






