Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ozimku

e-mail:
www: sp2.ozimek.pl
Data wydruku: 2021-09-21 01:56:01

O nas

Nasza biblioteka ten rok szkolny rozpoczęła zupełnie odmieniona.

            Dzięki dofinansowaniu z projektu „Czytanie to jedna z bram do wolności”, pomieszczenie  biblioteki zostało odmalowane, położona została nowa wykładzina

i zainstalowane nowe oświetlenie. Stare regały biblioteczne zostały odnowione oraz zostały zakupione nowe. Wnętrze biblioteki nie przypomina już starej, ponieważ zmieniło się  również ustawienie regałów, aby ułatwić Wszystkim uczniom korzystanie z nowych zasobów biblioteki . Uzupełniliśmy księgozbiór o nowe pozycje: lektury,słowniki, poradniki,książki metodyczne ,mnóstwo pozycji dziecięcych takich jak bajki ,najnowsze pozycje młodzieżowe i popularno-naukowe.

W ramach projektu doposażono nas w nowy sprzęt komputerowy z oprogramowaniem dla bibliotek i odpowiednio przeszkolono jak należy wykorzystać go by znacznie ułatwić sobie pracę i stworzyć bibliotekę na miarę 21 wieku . Największym wyzwaniem było zagospodarowanie tak małej powierzchni lokalu

i stworzeniu w niej biblioteki, a zarazem czytelni w jednym, ale udało się. Z zasobów finansowych projektu zakupiony został przenośny teatr drewniany, ekran potrzebny do przedstawiania teatrzyku cieni(wcześniej kadra nauczycielska wzięła udział w warsztatach teatralnych na których pokazano nam jak mamy z dziećmi pracować by przekazać im wiedzę o tym jak stworzyć teatr cieni), materiały potrzebne do uszycia i stworzenia gotowej scenerii teatralnej, którą będzie można wykorzystywać do przedstawień  w klasach. Zakupiliśmy również stroje teatralne. Na wyposażeniu biblioteki znalazły się również nowe pomoce logopedyczne ,mnóstwo płyt CD na których znalazły się w większości ekranizacje lektur szkolnych, czy też materiały  metodyczne do prowadzenia lekcji. Jednym słowem powstał bardzo przyjemny "Zakątek biblioteczny", w którym można poczytać ulubioną gazetkę, czy też książkę. Czas w bibliotece szybko mija na ciekawych zajęciach i pogawędkach przy gorącej herbatce, a w każdy czwartek uraczyć się można  słodką niespodzianką. 

Księgozbiór został też uzupełniony o najnowsze pozycje dla dorosłych czytelników. Mogą z niego korzystać rodzice uczniów, którzy przychodzą do biblioteki po materiały potrzebne swoim pociechom.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z zasobów naszej biblioteki

Wszystkich Uczniów, Nauczycieli oraz Rodziców