Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ozimku

e-mail:
www: sp2.ozimek.pl
Data wydruku: 2021-10-28 03:19:53

festyn rodzinny

"Razem z mamą i tatą"

 

         W minioną sobotę 31 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Ozimku odbył  się festyn rodzinny „Razem z mamą i tatą”. Organizatorami były tym razem klasy młodsze, które pod opieką swoich nauczycieli przygotowały scenariusz imprezy. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00. Pierwszą atrakcją były pokazy strażaków z OSP w Schodni. Nie tylko można było posiedzieć w wozie strażackim, ale także się nim przejechać. Ogromną frajdę sprawiło wszystkim lanie wody – silny strumień ze strażackiego węża miał za zadanie przewrócić pachołki. Oj nie było to łatwe zadanie! Na naszym festynie nie zabrakło też zaprzyjaźnionych ze szkołą policjantów z Komisariatu Policji w Ozimku, dzięki którym mogliśmy poczuć się policjantami, wejść do radiowozu, włączyć „koguty”, jak również porozmawiać na temat pracy policjanta. Po tych atrakcjach, wszyscy zainteresowani obejrzeli profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaprezentowany przez pana doktora Tomasza Adolfa.  

 

            Kolejnym przyjemnym punktem programu naszego rodzinnego spotkania była część artystyczna, którą rozpoczął show „Mam talent”. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności i zainteresowania. Pod koniec spotkania odbyła się część artystycznapoświęcona głównie mamie, ale podziękowania i serdeczności kierowane były również w stronę ojców. Występy rozpoczęła klasa I, nie zabrakło wierszy, piosenek i wesołych scenek z życia rodziny. Potem w inscenizacji „Przygody smerfów” i „Bajka o koźlątku” zaprezentowała się klasa II, a na koniec części artystycznej klasa III.

 

O oprawę muzyczną spotkania zadbał pan Rybak, któremu pragniemy gorąco podziękować za świetnie dobrany repertuar muzyczny.

Serdeczne podziękowania chcemy złożyć państwu Stryczek, p. B. Mikolas i p. I. Bienias, którzy bardzo pomogli nam w sprawach organizacyjnych, jak również w czasie trwania festynu.

I jeszcze jedno podziękowanie, które kierujemy do państwa Klimasów, dzięki którym mogliśmy zobaczyć, a także przejechać się prawdziwym samochodem terenowym, biorącym udział w profesjonalnych rajdach samochodowych.