Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ozimku

e-mail:
www: sp2.ozimek.pl
Data wydruku: 2021-10-28 04:31:06

Otwarcie boiska

Uroczyste otwarcie boiska przy SP nr 2 w Ozimku

            Wieloletnie starania dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku oraz burmistrza Jana Labusa przyczyniły się do wybudowania na terenie placówki wielofunkcyjnego boiska-boiska z prawdziwego zdarzenia. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 211 tys. złotych. Około 70 tysięcy złotych udało się pozyskać z budżetu państwa, pozostałą część przeznaczyła na ten cel gmina. Pieniądze nie dają się jednak przełożyć na radość uczniów SP nr 2 w Ozimku i ich zdwojone zaangażowanie na lekcjach wf-u oraz zadowolenie mieszkańców Nowej Schodni, którzy będą mogli korzystać z boiska po lekcjach. Radość całej społeczności przełożyła się na huczne obchody otwarcia boiska, które odbyły się 3 czerwca.

Oficjalna część imprezy rozpoczęła się występem Ozimskiej Orkiestry Dętej pod batutą Andrzeja Wilczyńskiego oraz krótką przemową dyrektora szkoły Wiesława Misia i burmistrza Ozimka Jana Labusa. Obaj wyrazili swe zadowolenie z efektów trwającej kilka miesięcy pracy i nadzieję, że boisko będzie jak najlepiej służyło obecnym i następnym pokoleniom. Zaproszenie na uroczystość przyjęła również wicestarosta Leonarda Płoszaj oraz znany i ceniony na świecie piłkarz Waldemar Sobota. Na uroczyste otwarcie zaproszono również ks. proboszcza Jana Bejnara, który poświęcił nowo otwarty obiekt. Inauguracja boiska nie mogłaby się odbyć bez symbolicznego przecięcia wstęgi oraz widowiskowego „strzelenia gola” przez osoby, które najbardziej przyczyniły się do powstania nowego obiektu.

Huczne otwarcie boiska uświetniły również występy ozimskich mażoretek oraz występy wokalne uczniów szkoły. Po przecięciu wstęgi, przy radosnych dźwiękach muzyki wszystkie zgromadzone dzieci przystąpiły na terenie boiska do wielkiej, rekordowej rozgrzewki. Wiele emocji wzbudził zorganizowany już na terenie boiska wyścig rzędów, w którym brali udział uczniowie szkoły wraz ze swoimi rodzicami i najbliższymi. Nie liczyło się jednak, kto w tym wyścigu zwycięży, celem była aktywna zabawa i integracja, a ta jak mówią sami uczestnicy konkurencji, była wspaniała. Niezwykle ważnym punktem programu był pierwszy oficjalny mecz rozegrany na polu nowego boiska. Młodzi piłkarze spisali się na medal, walka była tak zacięta, że po zakończonym przez sędziego czasie i remisowym wyniku 3:3 zadecydowano o rozstrzygnięciu meczu poprzez oddanie rzutów karnych. Zarówno zwycięska, jak i przegrana drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale.

Przez cały czas trwania imprezy najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z dmuchańców i atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich z okazji Dnia Dziecka. Na przybyłych gości czekał również bogato zaopatrzony kącik gastronomiczny, gdzie można było skosztować domowych wypieków i posilić się prawdziwą swojską grochówką.

Prawdziwe podziękowania należą się burmistrzowi Janowi Labusowi, wicestaroście Leonardzie Płoszaj, sołtysowi Nowej Schodni Leszkowi Jaremce i całej Radzie Sołeckiej, członkom DFK Nowa Schodnia, całemu gronu pedagogicznemu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania nowego boiska i zorganizowania tak hucznej imprezy z okazji jego otwarcia.    

(km)

 

Link do zdjęć

 https://drive.google.com/drive/folders/0B4Q1x0ve7Q1HRjJ4amlrUHNvSFk