Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ozimku

e-mail:
www: sp2.ozimek.pl
Data wydruku: 2021-10-28 04:00:42

Spotkanie z Waldemarem Sobotą

Waldemar SOBOTA w Szkole Podstawowej nr 2 w Ozimku

 

W ramach projektu, który to miejscowe Kolo DFK przeprowadza wraz z uczniami i gronem pedagogicznym naszej szkoły, odbyło się spotkanie ze znanym -szczególnie w naszej gminie i nie tylko - piłkarzem Waldemarem Sobotą, zawodnikiem Śląska Wrocław oraz polskiej drużyny narodowej. Już od rana z wielką niecierpliwością uczniowie oczekiwali przyjazdu gwiazdy śląskiego footbolu. W naszej malej sali gimnastycznej zgromadzili się nie tylko uczniowie i grono pedagogiczne naszej szkoły, ale również osoby spoza niej.

Pan Waldemar w ciekawy sposób opowiadał o swoich dokonaniach na niwie sportowej, o swoim życiu, szkole i zainteresowaniach, chętnie odpowiadał na mnóstwo pytań ze strony zarówno uczniów jak i dorosłych. Oczywiście pozował do zdjęć z uczniami i nie tylko, jak również znalazł czas na rozdanie mnóstwo autografów wraz z osobistymi dedykacjami.

Na zakończenie Waldemar Sobota przekazał na ręce pana dyrektora piłkę nożną z podpisami wszystkich zawodników Śląska Wrocław. Spotkanie przebiegało w bardzo milej atmosferze. Po spotkaniu p. Sobota obejrzał wystawę pt. Oberschlesische Fussballspieler in der polnischen und deutschen Nationalmanschaft ( Górnośląscy piłkarze w polskiej i niemieckiej reprezentacji narodowej), która została przygotowana i opracowana przez uczniów naszego Kółka Języka Niemieckiego, również w ramach projektu.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych w Polsce – Kolo Terenowe Nowa Schodnia.

 

 

 

Wycieczka do Wrocławia

04.06.2013 roku całą szkołą wybralismy się na wycieczkę do Wrocławia. Podziwialismy panoramę Wrocławia z wieży koscioła, przepiękne widoki podczas rejsu statkiem po Odrze. Zobaczylismy także "Panoramę Racławicką". Udało nam się także odnaleźć dwanaście krasnali.