Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ozimku

e-mail:
www: sp2.ozimek.pl
Data wydruku: 2021-10-28 04:51:22

Z kroniki klasy 2

                        Z kroniki klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku  

 

          8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych, bowiem w tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet.  MY chłopcy z klasa II, także postanowiliśmy  umilić ten dzień naszym koleżankom. Przygotowania zaczęły się dużo wcześniej, od wykonania papierowych bukietów kwiatowych. Tutaj podziękowania należą się naszej wspaniałej Pani Justynie ze świetlicy. Nie tylko wzięła nas pod swoją opiekę, ale  bardzo nam w tym pomogła. Potem wspólnie z wychowawczynią przygotowaliśmy po lekcjach piękny, wiosenny stół, na którym 8 marca postawiliśmy troszkę smakołyków dla naszych koleżanek. Dzień zaczął się od zaśpiewania tradycyjnego „ Sto lat” , składania życzeń i wręczania upominków. Potem dzięki uprzejmości Pani Ewy z biblioteki obejrzeliśmy teatrzyk „ Brzydkie kaczątko’’. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólne biesiadowanie i  zabawę. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a MY staraliśmy się w tym dniu być niezwykle szarmanccy i opiekuńczy.

 

       9 marca  - ten dzień zapamiętamy na długo. Dzisiaj na lekcjach uczyliśmy się czarować. Może nie były to prawdziwe czary, ale w ramach lekcji wykonywaliśmy różne ciekawe eksperymenty. Najpierw dowiedzieliśmy się co należy zrobić żeby eksperyment był udany. A więc każdy eksperyment powinien zawierać pytanie problemowe, instrukcję wykonania eksperymentu i wyniki, czyli odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie, które potwierdza naszą tezę, bądź nie. Najpierw wykonaliśmy doświadczenie, które odpowiedziało nam na pytanie dlaczego ciasto rośnie. Potem sprawdzaliśmy, które substancje rozpuszczają się w wodzie, a które nie. Wyniki zapisywaliśmy w specjalnej tabeli. Na koniec dowiedzieliśmy się jak zrobić kolorowe warstwy w szklance. Przystąpiliśmy, więc do mieszania płynów. Dowiedzieliśmy się, że płyny maja różną gęstość, dlatego nie mieszają się ze sobą i tworzą kolorową warstwy.

 

      10 marca     dzisiaj każdy z nas miał  okazję wzbogacić swoją wiedzę z tematu, jak zachować się w nagłych sytuacjach, które mogą się zdarzyć w różnych miejscach i każdemu z nas. Brzmi tajemniczo? Otóż uczyliśmy się na lekcji wychowania fizycznego jak udzielić poszkodowanej osobie pierwszej pomocy medycznej. Najpierw dowiedzieliśmy się jak właściwie wezwać telefonicznie pomoc, jak ocenić stan poszkodowanego, jak  bezpiecznie ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Najważniejszą częścią szkolenia było poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności. Krok po kroku mogliśmy przećwiczyć na specjalnym fantomie jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i wykonać masaż serca.