W świątecznym tygodniu zorganizowano w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów wszystkich klas. Psycholog p. Miriam Gajda-Klama wraz z pedagogiem specjalnym p. Lucyną Gajdą koordynowały ich organizację. Spotkanie zostało poprowadzone przez panią Katarzynę Dąbrowską - psychoterapeutę uzależnień. Warsztaty zostały sfinansowane przez Ośrodek Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku. Klasy I-III uczestniczyły w spotkaniu pt. "Nerwy do konserwy". Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą poradzić sobie ze złością. Klasy IV-VI przyjrzały się tematyce "Fonoholizmu", czyli w jaki sposób możemy ustrzec się od uzależnienia od telefonu. Najstarsi uczniowie z kolei uczestniczyli w spotkaniu pt. "Dobrostan psychiczny". Dowiedzieli się jak możemy zadbać o siebie oraz zrozumieli jak ważne jest zdrowie psychiczne.
Warsztaty skłoniły uczniów do refleksji. Pozwoliły też na wyrażenie własnego zdania. Uczniowie wspólnie wypracowywali sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Warsztaty te były okazją do integracji klasowej w czasie świątecznego szaleństwa.
Dziękujemy za możliwość skorzystania z tak wartościowej i ciekawej formy edukacji.
Galeria
 do góry