Dzisiejsza data 20 czerwca 2024r. już na zawsze zapisze się w historii naszej szkoły, jako jedna z ważniejszych. To oczywiście data oficjalnego przekazania szkole sztandaru. Sztandar jest symbolem umiłowania ojczyzny oraz wyrazem szacunku do patrona. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez ks. proboszcza Mariana Demarczyka i poświęceniu sztandaru, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ozimku Wiesław Miś, przyjął sztandar z rąk wiceburmistrza Andrzeja Brzeziny. Następnie odbyło się ślubowanie, w trakcie którego uczniowie zobowiązali się zawsze dbać o dobre imię szkoły i podtrzymywać wartości, cenione przez jej patronkę. W trakcie uroczystości był także czas na krótkie przypomnienie historii szkoły oraz przemowy gości, którzy mieli w niej swój szczególny wkład. Zwieńczeniem uroczystości był krótki apel przygotowany przez uczniów klasy IV i V. Młodzież przypomniała w nim wszystkim zgromadzonym, dlaczego wiele lat temu Maria Konopnicka została wybrana na patronkę szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedstawicielom władzy, fundatorom, organizatorom, uczniom, rodzicom oraz wszystkim zgromadzonym gościom za udział w naszych dzisiejszych uroczystościach. Cieszymy się, że tak ważną chwilę mogliśmy dzielić razem z Wami. Jesteśmy przekonani, że sztandar będzie stanowił dopełnienie naszej pracy i od dziś będzie służył naszym wspólnym celom.

Galeria
 do góry