Nasza strona na facebooku

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

NA NASZĄ STRONĘ 

KLIKNIJ IKONKĘ :)

Jugend trägt Gedichte vor - I miejsce w województwie

Agnieszka Lyp
Agnieszka Lyp
Agnieszka z panią Barbarą
Agnieszka z panią Barbarą
Agnieszka
Agnieszka
Aga z nagrodami
Aga z nagrodami

SP 2 w Ozimku – najlepsza w województwie opolskim.


Gratulujemy naszej uczennicy AGNIESZCE LYP – laureatce I – go miejsca Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim MŁODZIEŻ RECYTUJE POEZJĘ.

W dniu 28.05.2015 r. w Sali Koncertowo – Wystawowej Kościółka Poewangelickiego w Prószkowie odbył się finał ( etap wojewódzki ) Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim JUGEND TRÄGT GEDICHTE VOR.

Nasza Agnieszka znokautowała wszystkich 30 finalistów szkół podstawowych zdobywając najwyższe miejsce, tym samym również super nagrody!!!!!!
Agnieszkę do konkursu przygotowała pani Barbara Baron – nauczyciel języka niemieckiego w SP2 w Ozimku.

XXI Konkurs Recytatorski w języku niemieckim MŁODZIEŻ RECYTJE POEZJĘ organizowany jest przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Jego celem jest popularyzowanie niemieckojęzycznej poezji wśród dzieci i młodzieży. W bieżącym roku w eliminacjach szczebla podstawowego wzięło udział ponad 3000 młodych recytatorów. W eliminacjach miejsko – gminnych organizowanych w 46 gminach uczestniczyło 789 recytatorów z 183 szkół województwa opolskiego!
W eliminacjach rejonowych przesłuchano 413 recytatorów. Do finału zakwalifikowało się 68 najlepszych recytatorów województwa opolskiego.

Bardzo cieszymy się z tego, iż nasi uczniowie już od lat chętnie uczestniczą w tym konkursie. Nadmienić należy, iż w tym roku poraz 10 nasza szkoła znalazła się w finale.

napisała: B. Baron

W dniu 12 maja 2015 r. odbyły się w Zagwiździu półfinały tegoż konkursu. Rywalizowali uczniowie z 16 gmin województwa opolskiego. W młotowni pięknej zabytkowej huty młodzi recytatorzy pokazali, że język Goethego i Schillera jest wciąż żywy i atrakcyjny.

Naszą szkołę reprezentowała już po raz trzeci Agnieszka Lyp, która w poprzednich edycjach również była finalistką i laureatką tegoż konkursu.

W dzisiejszych półfinałach zdobyła zaszczytne II miejsce!

Pięknie gratulujemy laureatce, życząc powodzenia w ostatnim etapie, a więc finale wojewódzkim. Sam udział w nim już jest wielkim zaszczytem i świadczy o wysokich umiejętnościach scenicznych.

Po raz pierwszy również zaskoczyli nas sami organizatorzy tych półfinałów ( Gmina Murów, Miejsko – Gminna Biblioteka, Gimnazjaliści, Koło DFK i Sołtys) – zamiast wielogodzinnego czekania na wyniki, zorganizowano uczestnikom grę terenową, podczas której zwiedzali i zdobywali wiedzę o zabytkach i innych atrakcjach turystycznych tej okolicy jednocześnie wypełniając zadania przygotowane przez organizatora. Do tego zasponsorowali dodatkowe nagrody, które przekazali laureatom.

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowe atrakcje spowodowały, że sam już udział w tych półfinałach był dla wszystkich uczestników nagrodą.

DSCN0770DSCN0769DSCN0745DSCN0762DSCN0748
  • Data aktualizacji: 2021-09-19 19:36
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 471 479