Nasza strona na facebooku

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

NA NASZĄ STRONĘ 

KLIKNIJ IKONKĘ :)

Konkurs recytatorski w j. niemieckim

W dniu 19.03.2013 odbyły się w Domu Kultury w Ozimku eliminacje miejsko – gminne konkursu recytatorskiego w języku niemieckim: Młodzież recytuje poezję niemiecką, który dla naszej szkoły zakończył się wielkim sukcesem .Trójka naszych reprezentantów swoją recytacją oczarowała zarówno jury konkursu jak i publikę. Weronika Szozda z kl IV zajęła IV miejsce, Marcel Bienias z klasy VI – II miejsce a laureatką została Agnieszka Lyp z kl IV. Uczniów do konkursu co rok przygotowuje nauczyciel germanista – p. Barbara Baron. Nasze zwycięstwa w tym konkursie stanowią już wieloletnią tradycję.

W dniu 4.06. 2013 r. w Prószkowie k/Opola odbył się finał wojewódzki konkursu recytatorskiego w języku niemieckim JUGEND TRAEGT GEDICHTE VOR czyli MLODZIEŻ RECYTUJE POEZJĘ NIEMIECKĄ. W konkursie tym od siedmiu już lat, biorą udział uczniowie SP nr 2 w Ozimku – zawsze zdobywając tytuł finalisty i laureata. Także w tym roku, konkurs zakończył się sukcesem dla naszej szkoły. Biorąc pod uwagę liczny udział uczniów naszego województwa (na wszystkich szczeblach i w trzech grupach wiekowych – 3000 uczestników!!) tym bardziej jesteśmy dumni z naszych młodych recytatorów.

 Tytuł finalisty zdobył Marcel Bienias z klasy VI, a tytuł finalisty i laureata zdobyła Agnieszka Lyp z klasy IV – uzyskując zaszczytne III miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy rok rocznie chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczą się wierszy zarówno klasyków literatury niemieckiej jak i literatów współczesnych.  

IMG_0062IMG_0063IMG_0064IMG_0064IMG_0065IMG_0066SDC10009SDC10008
  • Data aktualizacji: 2021-09-19 19:36
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 471 505